OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 października 2010 28 niedziela zwykła
Dodane przez Rakowska dnia Październik 10 2010 00:00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 października 2010 r. 28 niedziela zwykła

Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przy kościele jest przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży która potrzebuje pomocy...Rozszerzona zawartość newsa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 października 2010 r. 28 niedziela zwykła

Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przy kościele jest przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży która potrzebuje pomocy. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy na modlitwę Różańcową dziś na godz. 16.00, tą modlitwą będziemy prosić Boga o rychłą beatyfikacje i kanonizacje Sługi Bożego Jana Pawła II. Dziś o godz. 17.50 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie Różańcowym; porządek tak jak w ubiegłym tygodniu.

We wtorek w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. Z udziałem pielgrzymów z Niemiec z racji dziękczynienia za beatyfikacje ks. Gerharda Hirschfeldera, który pracował w naszej parafii jako wikariusz i właśnie w naszym kościele padły te znamienne słowa: "kto z serca młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa, jest przestępcą". Za te właśnie słowa ks. Gerhard został aresztowany przez Gestapo i wywieziony do obozu śmierci w Dachał pod Monachium. W czasie Mszy zostaną poświęcone tablice upamiętniające tamto wydarzenie oraz beatyfikacje ks. Gerharda Hirschfeldera. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji pierwszego błogosławionego Diecezji Świdnickiej wszystkich Parafian.

W sobotę spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło rozpoczęcie Msza św. o godz. 14.00. W sobotę przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

W przyszłą niedziele serdecznie zapraszamy na spotkanie do kościoła na godz. 17.50 rodziców młodzieży III gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W przyszła niedziele po Mszy o godz. 10.00 zostanie udzielony sakrament Chrztu św. Katecheza przygotowawcza dla rodziców i chrzestnych w sobotę w salce przy plebanii o godz. 17.00. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Chcemy modlitwami i ofiarami wspierać to wielkie i odpowiedzialne dzieło Kościoła. Ofiary na misje można będzie złożyć na tacę.